• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bebek Eşyaları Hakkında 5 Tavsiye

Bebek Eşyaları Tavsiye
  • 1 Beğeni (Beğeni)
    Loading...

İlk çocuğunuza hamileyseniz, muhtemelen bebeğiniz için gerekli eşyaların ne olduğuyla ilgili çok fazla fikir sahibi değilsinizdir. Panik yapmayın ve mükemmel bir bebek arabası için saatlerinizi harcamayın. Eşya alım sürecinin yeni anne baba olacak tüm aileler için oldukça stresli geçtiğini göreceksiniz, çünkü çok fazla seçenek, opsiyon ve çeşit var. Eğer bakmaya başladıysanız, burada bulunan beş tavsiye size yardımcı olacak ve panik yapmanızı engelleyecek:

1. Sizin için en çok öneme sahip olan birkaç şeyi alın
Her anne baba için diğerlerinden daha büyük öneme sahip eşyalar vardır. Örneğin yatağına yakın ve uyumlu bir bebek yatağı, büyük şehirde yaşıyorsanız tüm yerlere taşınabilecek bir bebek arabası bunlardan olabilir. Bunu belirleyip ona göre seçim yapın

2. Bebek doğmadan önce her şeye sahip olmak zorunda hissetmeyin

İnternetin en güzel yanlarından biri de ulaşmak istediğiniz her şeye anında ulaşabilmeniz. Bu da size bebek doğmadan önce buna hazır olmak için her şeye sahip olma zorunluluğu hissettirecek. Fakat unutmayın ki bunlara sahip olmak için haftalarınız, aylarınız var. Eğer bebek bezlerine ve birkaç uyku tulumuna sahipseniz başlangıç için bu yeterli olacaktır. Takip eden haftalarda diğer ihtiyaçları da almaya başlayabilirsiniz.

3. Önce deneme yapın

Her bebek diğerinden farklıdır ve neyi sevip neyden nefret edeceğiniz bilmek zordur. Örneğin ailenizde bebek salıncağına sahip biri varsa, öncelikle bebeğinizde onu deneyebilirsiniz, eğer sevmediğini farkederseniz, sevebileceğini düşündüğünüz başka bir salıncak satın alabilirsiniz.
4. Yaşam standartlarınıza göre davranın

Bebeğiniz için en iyisini istediğinizi biliyoruz, fakat eşya seçiminde yaşam standartlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun. Pahalı ve çok işlevli bir bebek yatağı yerine, ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde ve size daha uygun bir maliyette ürünü satın alın.

5. Unutmayın, sizin bebeğiniz ve sizin eşyalarınız!

Bir diğer konuda, birilerinin size bunlara ihtiyacınız var demesi, onlara ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez. Eğer alacağınız şey sizin için faydalıysa alın, eğer değilse paranızı çöpe atmayın. Gerekli olduğunu düşünmediğiniz hiçbir şeyi satın almayın.