• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Adet Geciktirici Bitkiler

  • 1 Beğeni (Beğeni)
    Loading...

Zencefil, tarçın, civanperçemi ve maydanoz adet geciktirici bitkiler arasındadır. Şifalı bitkiler kullanılarak adet dönemini ertelemek isteyen kadınlar tarçın bitkisinin faydalarından yararlanabilirler. İnsan sağlığı üzerinde çok olumlu etkileri bulunan tarçın bitkisi asırlardır kadınlar tarafından adet geciktirmek için kullanılan bir bitkidir. Özellikle Uzakdoğu kadınlarının adet geciktirmedeki ilk tercihi olan tarçın bitkisinin toz hali bir tatlı kaşığı miktarında yutulmak suretiyle kullanılmaktadır. Adet döneminin başlamasından hemen önce veya adet dönemiyle birlikte kullanılan toz tarçın adet geciktirici bitkiler arasında bulunmaktadır.

Adet kanamasını ötelemek isteyen kadınlar için şifalı bitkilerden yararlanmak mantıklı bir çözüm olacaktır. Çok fazla miktarda ve sıklıkla kullanılmadığı sürece yan etkisi bulunmayan şifalı bitkiler mutlaka doğru şekilde kullanılmalıdır. Adet kanamasını ertelemek isteyen kadınlar şifalı bitkilerle hazırlanan çayları tüketerek adet kanamalarını belirli bir süre öteleyebilmeleri mümkündür. Adet geciktirici bitkiler arasında etkili bir çözüm sunan maydanoz bitkisinden hazırlanan çay da adet geciktiren bitki kürleri arasında bulunmaktadır. Taze maydanozun yapraklarını kullanarak çay gibi demledikten sonra gün içerisinde 3-4 bardak tüketerek adet kanamalarını ertelemek mümkündür. Adet döneminin istendiği zamanda gerçekleşmesini isteyen kadınlar maydonoz çayını kullanmaları yerinde bir karar olacaktır. Adet geciktirici bitkilerden bir diğeri de zencefildir. Zencefil bitkisinin şifalarından biri de adet sancılarını gidermesidir. Zencefil bitkisinin çayı adet geciktirmek için etkili bir şifalı kür olmaktadır. Zencefil çayı hazırlamak için yarım veya bir tatlı kaşığı ince kıyılmış zencefili bir su bardağı kaynar suya atılarak çay gibi demlemeye bırakılır. 15 dakika sonra süzülerek aç karnına olacak şekilde günde 3 su bardağı içilir. Zencefil bitkisi kaynatılmadan kullanılması gerektiği için çay gibi kaynar suyun üzerine konularak demlenmeye bırakılmalıdır. Civanperçemi bitkisi de adet geciktirici bitkiler arasında bulunan şifalı bitkilerdendir. Civanperçemi bitkisi hakkında açıklayıcı bilgiler aktaran ünlü herbalistlerden Kneipp “arada bir civan perçemi çayı içen kadınların kadın hastalıklarıyla hiç karşılaşmayacaklarını ve arada bir civan perçemi içmenin kadınlar açısından çok önemli olduğunu belirtmektedir. Civanperçemi çayının dölyatağına en iyi biçimde etki eden bitki olduğunun altını çizen Kneipp, civan perçemi bitkisi ile adet geciktirmenin kolay olacağını açıklamıştır. Adet geciktirici bitkilerden tarçın bitkisinin dünyanın en etkili ve en önemli baharatlarından biri olduğunu biliyor muydunuz? İnsan sağlığına çok büyük katkılar sunan tarçın bitkisinin vücut direncini artırdığı, cinsel isteği artırdığı, öksürük ve ishale karşı çok iyi geldiği, kan şekerini dengelediği bilinmektedir. Bu özelliklerinin yanında adet geciktirici özelliği ile tarçın bitkisini adetini ötelemek isteyen bayanlar güvenle kullanabilir. Kadınların adetlerini öteleme isteğini meydana getiren bazı durumlar olabilmektedir.

Spor yapan kadınların önemli müsabakalarının adet dönemlerine rastlaması, iş kadınlarının önemli iş görüşmeleri ve toplantılarının adet kanamasına denk gelmesi, balayı planlayan yeni evli kadınların adet dönemlerinin balayı tarihlerine denk gelmesi, hac ibadeti yapmak isteyen bayanların adet kanamalarının hac tarihlerine denk gelmesi gibi tesadüflerin önüne geçerek adet kanamalarını ertelemek için adet geciktirici bitkiler kullanılabilir. Adet geciktirici bitkilerin şifalı özelliklerinden faydalanmak için belirtilen şekillerde ve sürelerde kullanılması çok önemlidir. Ayrıca şifalı bitkileri adet geciktirmek için kullanmadan önce mutlaka bir hekime müracaat edilmelidir. Bitkilerin çok nadir de olsa alerji yapma riskine karşı doktor tavsiyesi ile kullanılması yerinde olacaktır. Civanperçemi, tarçın, maydanoz ve zencefil gibi adet geciktirici bitkilerin yıllardır bu amaçla kullanılıyor olması bu bitkilerin adet geciktirmedeki etkisinin bir kanıtıdır. Bu nedenle adet geciktirici bitkiler adet kanamasını ötelemek isteyen bayanlar için faydalı olacaktır.