Vajinal Tamponlar | Gebelikhaftam.com

Vajinal Tamponlar

  • 01 Eylül 2015
  • 2.801 hit
Vajinal Tamponlar

Vajinal tamponlar kadınların adet dönemlerinde adet kanamasının dışarı çıkmasını engelleyen bir üründür. Özellikle son dönemlerde sosyete kadınları arasında kullanımı yaygınlaşan ve bu nedenle sıklıkla bahsedilen vajinal tamponların hijyenik ped gibi adet kanamalarının dışarıya taşmasını önlediği bilinmektedir. vajina içine yerleştirilerek kullanılan tamponlar sayesinde günlük hayat çok daha kolay ve rahat olmaktadır.

Sosyal hayat içinde kadınların ped kullanmaları vajinal akıntılar için çok uygun bir hareket olmasına karşın adet kanamaları için ped kullanımı bazen kadınları çok zor durumlarda bırakabilmektedir. Bu tür durumları ortadan kaldırmak için vajinal tamponlar kullanılabilir. Spor yaparken, çalışırken veya gezerken vajinal tamponları kullanan kadınlar çok fazla bir rahatsızlık hissetmezler. Bu durumdan dolayı da kadınlar çok daha rahat hareket eder ve adet kanamalarıyla ilgili herhangi bir şüpheye kapılmazlar. Vajina içine yerleştirilerek kullanılan tamponlar yumuşak pamuk liflerinden üretildikleri için fazla miktarlardaki kanı emme kapasitesine sahiptirler. Ancak tamponları satın alırken emme kapasitelerine göre satın almanız gerekir. adet başlangıçlarında çok fazla kanama olduğu için daha çok emme kapasitesine sahip tamponlar tercih edilmelidir. Silindir şeklinde tasarlanan vajinal tamponların vajina içine yerleştirilmeleri kolaydır. Vajinanın iki dudakları birer yana ayrılarak vajina giriş deliği ortaya çıkartılır ve oradan vajina içine doğru itilerek vajinanın tam içine girmesi sağlanır. Tamponun ipleri vajina dışında kalacak şekilde yerleştirildikten sonra dört ile sekiz saat arasında vajina içinde kalması sağlanarak ipler vasıtasıyla dışarı çekilerek çıkartılır. Vajinal tamponların yapısı ve emme kapasiteleri sayesinde adet kanamasının vajina dışına çıkmadan emilmesi sağlandığı için kötü koku ve taşma gibi durumlar yaşanmaz. Vajinal tamponların beraberinde getirdiği en önemli sorun toksik şok tehdididir. Bu tehdidi ortadan kaldırmanın yolu ise çok basittir. Vajinal tamponları vajina içinde 4-8 saatten daha az tutarak bu tehdidin önüne geçilebilmektedir.

Vajinal tamponlar, adet kanaması sırasında kullanılması gereken ürünlerdendir. Bu nedenle vajinal akıntılar için kullanılmaması gerekmektedir. Adet kanamaları için vajinal tampon kullanımına karar verildiğinde adet kanama miktarına uygun tampon seçilmesi gerekir. tamponların değişik boy ve emme kapasiteleri bulunduğu için adet kanaması miktarına göre tampon kullanılması çok uygun olacaktır. Tamponları vajina içine yerleştirmek için bazı ürünlerde yerleştirmeyi kolaylaştıran tüpler bulunmaktadır. Bu tüpleri ürün ambalajının içinde belirtildiği şekilde vajina içine yerleştirmelisiniz. Tampon kullanımından önce ve sonrasında ellerinizi mutlaka sabunlu su ile iyice temizlemeniz gerekmektedir. Tamponu vajina içine yerleştirmek için en uygun pozisyon bir ayağı yüksekçe bir yere koymaktır.  Tamponu yerleştirirken yazı yazmak için kullandığınız elinizi kullanmanız yerleştirme işleminin daha sağlıklı ve doğru yapılmasını sağlayacaktır. Kadınların adet dönemlerindeki kanamalardan kaynaklanan pek çok sorununun tamamen ortadan kaldırılmasını sağlayan vajinal tamponları doğru kullandığınızda çok rahat edeceksiniz. Kanamanın çokluğuna veya azlığına göre farklı tampon modellerini kullanmak gerekir. vajina iç yapısına uygun olarak üretilen vajinal tamponların pamuk içeren ürünlerden olanları tercih edin. Vajinal akıntılar, adet dönemi dışında ve başka amaçlarla asla vajinal tampon kullanmayın.

Vajinal tamponlar kadınların adet dönemlerinde daha rahat hareket etmelerini sağlayan, ped gibi dışarıdan belli olmayan bir üründür. Bu özelliklerinden dolayı kadınların vajinal tamponları kullanması daha çok avantaj sağlamaktadır. Adet dönemlerini mümkün olduğunca estetik ve rahat geçirmek isteyen kadınların tercihi olan vajinal tamponları kullandıkça çok seveceksiniz. Gece uyurken, vajinal akıntılar için, 8 saatten fazla kullanılmaması gereken vajinal tamponları doğru kullandığınızda çok memnun kalacaksınız. Adet dönemlerinin rahat, hareketli ve sosyal hayatı etkilemeyecek şekilde geçmesini isteyen bayanların tercihi vajinal tamponları siz de kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ